Presidenti amerikan, Donald Trump, sot ka dhënë intervistën e tij të parë në emisionin Fox & Friends në televizionin Fox News.

I lodhur nga fushata e fuqishme, Trump u shpreh i sigurt se shanset e tij për të fituar janë të mëdha duke deklaruar se do të marrë 306 ose edhe më shumë vota elektorale.

Ndihemi shumë mirë. Mendoj se do të korrim fitore”– tha Trump gjatë intervistës së tij telefonike.  

Kandidati republikan tha se priste që të fitonte të gjitha shtetet e ashtuquajtura që do të vendosnin fituesin e zgjedhjeve përfshirë Floridan, Arizonën, Karolinën e Veriut dhe Pensilvaninë.

“Jemi duke ecur mirë kudo”

Gjithashtu ai u ankua se Fox News nuk e kishte mbështetur atë në këto zgjedhje ashtu si bëri në 2016.

Lexoni më shumë: Vizioni i Presidentit Donald Trump për Amerikën: Luftë ndaj “llumit” të politikës dhe korrupsionit