Vllaznia e pamëshirshme, dominim i frikshëm në futbollin e femrave

Vllaznia e pamëshirshme, dominim i frikshëm në futbollin e

Kampionati dhe Kupa, Vllaznia e femrave dominon në çdo kompeticion futbolli në vend. Skuadra shkodrane shkatërroi 4-1 Aploninë në finalen e luajtur në "Shtëpinë e futbollit". 

Të parat kaluan në avantazh vajzat fierake me Valentina Trokën por më pas Berisha dy herë dhe Doçi e Shala kthyen ndeshjen pëe shkodranet. 

Kjo është kupa e 10 për Vllazninë në futbollin e femrave, ndërsa bëhet fjalë për finalen e 14 të Kupës së Shqipërisë. 

 

EMISIONET