Oferta e çmendur nga Arabia Saudite, Benzema përgatit largimin nga Real Madrid

Oferta e çmendur nga Arabia Saudite, Benzema përgatit largimin nga
Al Itihad kërkon me çdo kusht Karim Benzema dhe mund të ketë yllin e tij në skuadër pasi një të tillë e ka Al Nassr.

Klubi arab i ka ofruar 200 milionë euro në sezon për dy të tillë sulmuesit francez, Karim Benzema dhe duket se bomberi i Real Madrid e ka pranuar ofertën.

 

Lajmin e bën të ditur gazeta “AS” që thekson se është vetëm çështje ditësh që numri 9 të nënshkruajë për skuadrën nga Lindja e Mesme dhe të bashkohet me Cristiano Ronaldon në kampionatin e Arabisë Saudite.

Nëse Al Itihad afron Benzema, atëherë mund të vijë radha e Lionel Messit i cili ka marrë premtimin për 400 milionë në sezon nga Al Hilal.

EMISIONET