PAMJET E TERRORIT/ Nga anti-tanket tek plumbat me flamurin serb, ja arsenali që u përdor dje ndaj Policisë së Kosovës

PAMJET E TERRORIT/ Nga anti-tanket tek plumbat me flamurin serb, ja arsenali

Një ditë pas sulmeve terroriste ndaj Policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku dhe u plagos një tjetër, autoritetet kanë zbuluar gjithë arsenalin e armëve të zjarrit që kanë sekuestruar më 24 shtator në Banjskë të Zveçanit.

6 serbë që u përfshinë në sulm janë duke u trajtuar në spital në Novi Pazar të Serbisë, ndërsa ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla i ka bërë thirrje Beogradit t’i dorëzojë te autoritetet.

Sipas saj përveç armëve të sekuestruara janë gjetur edhe harta dhe dokumente që dëshmojnë për organizim të mirëfilltë për sulme të tjera.

Sakaq, mësohet se armatimi i gjetur i përket llojit që përdor ushtria serbe, të vitit 2021.

EMISIONET