“Jam iluminati”, “Jam komandant në Pentagon”/ Ja çfarë dëshmoi në polici njeriu që plagosi efektivin e “Shqiponjave”

Zbulohen detaje të reja nga dëshmira e të arrestuarit 42-vjeçar, Klered Bozhani, i cili plagosi të mërkurën me armë zjarri efektivin e policisë Edlir Alleshi në Tiranë.

““Jam iluminati”, “Jam komandant në Pentagon””, mësohet se ka deklaruar para efektive të policisë Bezhani

Për arrestimin e Bozhanit janë angazhuar 600 efektivë policie, ndërsa autori u kap befasisht pranë banesë së tij, pa bërë rezistencë.

Arrestimi u bërë në afërsi të banesës së tij në rrugën “Hysen Dura”.

Ndërkaq efektivi i plagosur dy ditë më parë kreu një operacion dhe tani ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

edison vatnikaj klered bozhani

EMISIONET