Vota e PDIU-së pro Ramës, Kraja: Pazari politik i tij ka shkuar kaq poshtë, me makinacione votash

Vota e PDIU-së pro Ramës, Kraja: Pazari politik i tij ka shkuar kaq

I ftuar në Ora News, kreu i kabinetit të Sali Berishës, Akil Kraja u shpreh se pazari politik i Edi Ramës ka shkuar kaq poshtë sa detyrohet me makinacione votash për të vazhduar këtë regjim.

Kraja: Pazari politik i Edi Ramës ka shkuar kaq poshtë sa detyrohet me makinacione votash për të vazhduar këtë regjim. Çdo ditë e më shumë besoj se pas dënimit të drejtorit të FBI-së, gjërat lidhet dhe do të shohim që një deputet voton për amnistinë dhe një kryebashkiak voton për një leje ndërtimi ose një ministre për zonat e mbrojtura.

Edhe Lulzim Basha ka qenë pjesë e listës si këta deputetë të PDIU-së. Interesat e basteve online dhe çantave me euro, apo edhe të organizatave okulte, bëjnë që individë dhe gazetarë të tjetërsojnë votën e tyre ashtu sikurse është treguar se incineratorët janë blerë me para.

EMISIONET