Rama sot në Lazarat, reagon Tritan Shehu: Si krimineli në vendin e krimit

Rama sot në Lazarat, reagon Tritan Shehu: Si krimineli në vendin e

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka reaguar pas takimit të zhvilluar ditën e sotme të kryeministrit Edi Rama në Lazarat.

Në një reagim të bërë në rrjetet sociale, ai shkruan se “krimineli u kthye në vendin e krimit” dhe se Lazarati e priti siç e meriton, me braktisje.

"Rama sot ne Lazarat, si "krimineli" ne vendin e krimit! Shkoi ne vetmi te thelle pikerisht ne ate godine qe:

Flet me qarte se askund tjeter per pasojat e shkaterrimit, qe ai i beri Lazaratit, te gjithe Gjirokastres e Qarkut, shpopullimin e thelle te tyre. Demostron tjetersimin e pasurise publike per interesa koruptive grupesh.

Shkoi sot ne ate godine ne Lazaratin e poshtem, e cila pak vite me pare ishte nje shkolle e niveleve europiane, plot nxenes, mesuese e aktivitete, e ndertuar me fondet e BE.

Me tej filluar te zbrazet si pasoje e detyrimit nga ky rregjim, te atij komuniteti fisnik, punetor e te ndershem, te braktise nen dhune, varferi e denigrim, trojet e tij.

Ketij procesi ju shtuan dhe perpjekjet e Rilindjes aty per ta abandonuar ate godine, mbyllur ate shkolle, e kthyer ne… Ne nje strukture te dhene privatit nen justifikimin e “mledhjes se bimeve mjekesore”.

Duke shrytezuar per kete, si koperture nje “projekt zviceran”! Vertet Rama sot ka zgjedhur vendin me domethenes per bemat e Qeverise se tij, jo vetem ndaj Lazaratit!

Ambjentin, qe ne heshtjen e tij sot akuzon qartesisht kete rregjim per politikat shkaterruese, shpopullimin e vendit.

Per korrupsionin e rregjimit, qe nuk heziton as para fatkeqesise me te thelle, qe ai vete ka krijuar per qytetaret. Dhe Lazarati e priti sot ashtu si ai e meriton, me braktisje te plote", shprehet Tritan Shehu.

EMISIONET