"Opozita dështoi nga frika e burgut"/ Debat në studio, Lika: Drejtësi e vonuar, drejtësi munguar

Gazetari Bledi Lika i ftuar në "Ora e Betit" në RTV Ora deklaroi se pavarësisht fitores së PS në shumicën e bashkive ka dhe një numër qytetarësh që i përkasin zonës gri, apo që kanë abstenuar duke mos ia dhënë votën e tyre një kahu politik.

Bledi Lika: Nëse më thua se nuk kanë votuar për neveri të Berishës, e ka favorizuar Ramën? Për mua kjo kasë duhet të ndryshojë. Duhet të bëjmë një analizë se pse opozita ka dështuar.

Reldar Dedaj: Opozita ka dështuar nga frika e drejtësisë. Ata kanë krijuar gjtihë këtë kauzë se io rrezikohen burgut dhe kushdo që i mbron ata bëhet pjesë e burgut. Se po mbroni një kastë që i frikësohet drejtësisë dhe Amarika iua ka përcaktuar qartë

Bledi Lika: Drejtësi e vonuar, drejtësi munguar. Tani burg 100 vjeç...

EMISIONET