Vetëm 16 emra ka Alibeaj? Ja bashkitë që deri tani do kenë 3 kandidatë në garën e 14 majit

Vetëm 16 emra ka Alibeaj? Ja bashkitë që deri tani do kenë 3

Partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj nuk ka arritur të sigurojë emra për t’u përfaqësuar në të 61 bashkitë me kandidatë e saj në zgjedhjet e 14 majit.

Për këtë arsye ajo do të garojë në vetëm 16 bashki, të cilat do kenë dhe tre kandidatë: 1 nga PD-ja zyrtare e Aliebajt, 1 nga koalicioni “Bashkë Fitojmë” dhe 1 nga Partia Socialiste që do të përballen mes tyre.

Më poshtë 16 bashkitë ku do të ketë 3 kandidatë:

Bashkia Tiranë

Erion Veliaj (PS)

Belind Këlliçi (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Roland Bejko (PD)

Bashkia Mallakaster

Qerim Mala (PS)

Resmi Shanaj (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Agron Kapianal (PD)

Bashkia Polican

Adriati Zotkaj (PS)

Behar Xhaferraj (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Florian Qamo (PD)

Bashkia Kuçovë

Kreshnik Hajdari (PS)

Lefter Maliqi (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Ilirjan Koxhaj (PD)

Bashkia Kamzë

Rakip Suli (PS)

Arjan Hoxha (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Bilbil Bajraktari (PD)

Bashkia Lezhë

Pjerin Ndreu (PS)

Pasha Gjoni (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Sandle Marku (PD)

Bashkia Krujë

Artur Bush (PS)

Agron Loka (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Sabah Sheta (PD)

Bashkia Dibër

Rahim Spahiu (PS)

Ismail Uka (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Naim Gazidede (PD)

Bashkia Ura Vajgurore

Juliana Memaj (PS)

Gentian Meci (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Dritan Sula (PD)

Bashkia Patos

Fation Dural (PS)

Sofie Alushaj (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Pranvera Rizai (PD)

Bashkia Fier

Armando Subashi (PS)

Evdar Kodheli (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Eriselda Zotaj (PD)

Bashkia Librazhd

Mariglen Disha (PS)

Shefki Cota (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Bujar Vreto (PD)

Bashkia Vore

Blerim Shera (PS)

Indrit Hoxha (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Ibrahim Bruka (PD)

Bashkia Korçë

Sotiraq Filo (PS)

Ledina Alolli (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Gjergji Gjata  (PD)

Bashkia Sarande

Olti Caci (PS )

Ardit Cikuli (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Skënder Muco (PD)

Bashkia Mirditë

Ndrec Dedaj (PS )

Albert Milyshi (Koalicioni Bashkë Fitojmë)

Mark Ruçi (PD)

zgjedhjet e 14 majit enkelejd alibeaj zgjedhjet vendore partia demokratike zgjedhjet partia socialiste kandidatë

EMISIONET