Aeroporti i Tiranës/ Turistët e huaj kërcejnë vallet shqiptare, Rama ndan pamjet nga festa kuq e zi

Aeroporti i Tiranës/ Turistët e huaj kërcejnë vallet

Me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë, Teatri Kombëtar i Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor ka organizuar një surprizë të veçantë për të gjithë turistët dhe udhëtarët në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës.

Mes melodisë klasike dhe këngëve popullore, të gjithë kanë festuar me flamujt shqiptarë në duar.

Edhe kryeministri Edi Rama ka ndarë në Facebook disa foto, duke njoftuar se festa po vijon me të gjitha moshat, nga më të rinjtë dhe deri më të mëdhenjtë, të cilët shihen shumë të gëzuar dhe plot emocione.

Aeroporti i Tiranës/ Turistët e huaj kërcejnë vallet

EMISIONET