Miku i Putinit, Medvedev kërcënon me "eliminim fizik", Rusia dëshiron të vrasë Zelenskyn

 Miku i Putinit, Medvedev kërcënon me "eliminim fizik", Rusia
Kërcënime të rënda me vdekje dhe frikësim nga Moska...

Ish-presidenti rus Dmitry Medvedev bën thirrje për vrasjen e presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

Miku i Putinit flet për "eliminim fizik".

"Pas aktit të sotëm të terrorizmit, nuk ka zgjidhje tjetër përveç eliminimit fizik të ZelenskyT dhe klikës së tij" shkroi Medvedev në Telegram.

Deklarata vijnë pasi Rusia deklaroi se një sulm i supozuar me dron në Kremlin u zmbraps të mërkurën mbrëma.

Moska e përshkroi këtë si një "tentativë për vrasje" ndaj sundimtarit Vladimir Putin.

Udhëheqja shtetërore në Kiev refuzon çdo përgjegjësi.

Madje Medvedev shkroi me mburrje se në sytë e tij Zelensky "nuk nevojitet për të nënshkruar kapitullimin e Ukrainës".

 “Siç dihet, as Hitleri nuk ka firmosur asnjë (dorëzim). Sigurisht që do të ketë një deputet në Ukrainë si pasardhësi i shkurtër i Hitlerit, admirali Karl Dönitz".

Deklarata të tilla mund të kuptohen në aspektin e luftës psikologjike.

lufta ne ukraine rusia dimitri medvedev

EMISIONET