Tiranë, kamarieri merr situatën nën kontroll dhe i shpëton jetën turistes spanjolle (VIDEO)

Tiranë, kamarieri merr situatën nën kontroll dhe i shpëton

Në të shumtën e rasteve heronjtë e vërtetë janë njerëzit e zakonshëm, ata që kanë një profesion të thjeshtë, por një zemër të madhe. Mjafton të kujtojmë rastin e Arjan Salës, i cili dha jetën e tij për të shpëtuar punonjësit pas zjarrit në qendrën tregtare.

JOQ ka publikuar një video ku shihet se si një kamarier i një restoranti në Tiranë i shpëton jetën një klienteje, turiste nga Spanja.

KETU LAJMET MINUTE PAS MINUTE

Ajo ishte duke u mbytur pasi i ngeli ushqimi në fyt duke drekuar dhe kamarieri ka ndërhyrë menjëherë për ta shpëtuar. Fatmirësisht, për pak sekonda klientja filloi të ndihej mirë dhe e falenderoi kamarierin.

33-vjeçari deklaroi për JOQ se e bëri me zemër dhe me guxim atë veprim.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania)

EMISIONET