Pranga shqiptarit dhe rumunit, ju gjetën 6 kilogramë kokainë të fshehura në kabinën e kamionit

Pranga shqiptarit dhe rumunit, ju gjetën 6 kilogramë kokainë

Një shqiptar së bashku me një rumun ranë në prangat e policisë italiane pasi u kapën me gati gjashtë kilogramë kokainë të fshehura në një qese në kabinën e një kamioni.

Skuadra e lëvizshme e komisariatit të Novarës të shtunën e 22 prillit ka kryer kontrolle në zonën e Cimit, interport i Novarës, mbi dyshimet për trafik drogë.

Gjatë njërit prej këtyre kontrolleve në bordin e një kamioni me targa italiane, i drejtuar nga shtetasi rumun dhe i shoqëruar nga një shofer i dytë me kombësi shqiptare, oficerët gjetën një çantë të fshehur mes sediljeve të përparme dhe zonës së pushimit, e cila përmbante pesë pako të një substancë e bardhë.

Në analizë rezultoi se ishte kokainë, me peshë 5.7 kilogramë. Në kabinë janë gjetur edhe 3000 euro cash.

Droga dhe paratë u sekuestruan ndërsa dy drejtuesit e kamionit ndodhen në paraburgim në burgun e Novarës.

itali kokainë arrestohet shqiptari

EMISIONET