FOTO/ Një makinë raportohet e djegur në Tiranë-Durrës, dyshohet se ka lidhje me të shtënat në Top Channel

FOTO/ Një makinë raportohet e djegur në Tiranë-Durrës,

Pas sulmit me armë mbi Top Channel ku mbeti i vdekur roja i sigurisë, Pal Kola, mësohet se një automjet "Range Rover", me targa të vjedhura është gjetur i djegur në Golem të Kavajës, i cili dyshohet të ketë lidhje me të shtënat me armë drejt Top Channel rreth orës 01:00.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur rreth 25 gëzhoja kallashnikovi dhe 2 automatikë kallashnikov.

NGJARJA

FOTO/ Një makinë raportohet e djegur në Tiranë-Durrës,

Një breshëri kallashnikovi është lëshuar mbrëmjen e sotme drejt fasadës së jashtë te televizionit Top Channel duke e lënë vrima në të.

Si pasojë e kësaj breshërie në fasadë, njeri prej plumbave ka kapur edhe një roje të sigurisë private të quajtur Pal Kola i cili fatkeqësisht ka ndërruar jetë.

“Më datë 27.03.2023, rreth orës 01:00, në Mëzes, në rrethana ende të paqarta, nga persona ende të paidentifikuar, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të ambienteve të Top Channel. Si pasojë e të shtënave ka humbur jetën roja i sigurisë shtetasi Pal Kola, 60 vjeç (punonjës i një shoqërie për ruajtjen fizike të objekteve).” – njofton policia.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pikat e kontrolleve dhe vijon puna për identifikimin e kapjen e autorëve.

top channel kallashnikov vritet roja pal kola

EMISIONET