Ndalohet në kufi me Malin e Zi kamioni me marijuanë, ishte nisur nga Shqipëria me destinacion Gjermaninë

Ndalohet në kufi me Malin e Zi kamioni me marijuanë, ishte nisur nga

Një sasi lënde narkotike, marijuanë është zbuluar në kamionin që transportonte thasë me barishte të thata në pikën kufitare Bozzaj me Malin e Zi.

Kamioni me ngarkesën e deklaruar si barëra medicinale, po lëvizte nga drejtimi i Shqipërisë dhe duhej të vazhdonte rrugën drejt BE-së, duke kaluar transituar përmes Malit të Zi, me destinacion përfundimtar Gjermaninë.

Droga u zbulua nga doganierët dhe punonjësit e policisë mëngjesin e sotëm dhe sasia do të përcaktohet gjatë ditës. Lajmi u publikua ne Vijesti.me

Ndalohet në kufi me Malin e Zi kamioni me marijuanë, ishte nisur ngaNdalohet në kufi me Malin e Zi kamioni me marijuanë, ishte nisur nga

 

EMISIONET