VIDEOLAJM/ Skandali erotik në zyrën e Safet Gjicit, Alma Kaçi i kërkon GJKKO-së lehtësimin e masës

Alma Kaçi është paraqitur këtë të enjte në Gjykatën e Posaçme Anti-Korrupsion ku në seancën e sotme do të shqyrtohet kërkesa e saj për lehtësimin e masës së dënimit.

Konkretisht mësohet se protagonistja e video-skandalit seksual në zyrën e kryebashkiakut tashmë të arrestuar të Kukësit, Safet Gjici, kërkon lehtësimin e masës nga arrest shtëpie në detyrim paraqitjeje.

Lidhur me skandalin erotik, Safet Gjici u arrestua më 24 qershor me akuzën e korrupsionit pasiv, ndërsa pretendoi se nuk ka shkelur ligjin, por, siç tha ai, ra pre e një kurthi të ngritur nga ata që nuk e duan.

Pas arrestimit të tij në lidhje me videon ku ai shihet teksa kryen marrëdhënie seksuale me një vajzë në ambientet e zyrës së bashkisë, SPAK vijon hetimet për të parë nëse ka persona te tjerë që e kanë ndihmuar Alma Kaçin për të realizuar videon në zyrën e shtetit, e cila u publikua më 16 qershor.

Në disa sekuenca filmike Gjici dhe Kaci kryejnë marrëdhënie seksuale e më pas diskutojnë për një projekt për ndërtimin e qendre për qentë në Bashkinë e Kukësit.

Të dy protagonistët u shprehën se janë në një lidhje intime me njeri-tjetrin, por më pas rezultoi se takimi me Gjicin kishte ndodhur vetëm dy herë.

Nga ana tjetër Gjici pretendon se nuk ka kryer veprën penale të korrupsionit pasiv me argumentin, se ka mbetur deklarative çështja e projektit të sterilizimit të qenve të rrugëve, dhe se asnjë procedurë nuk është kryer nga institucioni që ai drejtonte.

edison vatnikaj

EMISIONET