Ç'po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro sot

Ç'po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 98.3 lekë dhe shitet me 110.2 lekë.

Monedha evropiane euro blihet me 107.5 lekë dhe shitet me 108.8 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 111.5 lekë dhe shitet me 113 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 124.2 lekë dhe do shitet me 126 lekë.

KËMBIMI VALUTOR 31 GUSHT

Ç'po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten

EMISIONET