Europa League/ Pioli i beson Jovicit në majë të sulmit, ja si rreshtohet Milani kundër Rennes

Europa League/ Pioli i beson Jovicit në majë të sulmit, ja si

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, i beson serbit Luka Jovic rolin e titullarit në majë të sulmit në ndeshjen me Rennes, në transfertë, bë fazën e 1/16-ave të Europa League.

Një vendim i pritshëm bazuar edhe në rezulatin e ndeshjes së parë, të fituar 3-0 nga kuqezinjtë, dhe në faktin se sulmuesi nuk do të jetë i gatsëm për ndeshjen e radhës në Serinë A, për shkak të kartonit të kuq që mori ndaj Monzës.

Giroud është në stol, sikurse Chukëueze, Loftus-Cheek dhe Okafor.

Europa League/ Pioli i beson Jovicit në majë të sulmit, ja si

EMISIONET