Bushi freskon Kombëtaren Shpresa, grumbullon disa emra interesantë

Bushi freskon Kombëtaren Shpresa, grumbullon disa emra interesantë

Alban Bushi ka oublikuar listën e Kombëtares Shpresa për sfidat miqësore të muajit mars me Poloninë dhe Azerbajxhanin. Në listën e Busht figurojnë 24 lojtarë mes prurjeve të reja dhe emrave të konfirmuar.

Bushi freskon Kombëtaren Shpresa, grumbullon disa emra interesantë

Bien në sy emra si Adrion Pajazit, Behar Ismaili, Endri Muhameti, Medon Berisha, Renaldo Torraj, dy vëllezërit Cristian e Stiven Shpendi apo edhe Dijar Nikqi, të gjithë lojtarë që premtojnë për një të ardhme të shkëlqyer.

Kombëtarja U-21 do të nisë grumbullimin të hënën për t’u nisur një ditë më pas drejt Antalias së Turqisë, aty ku do të zhvillojë edhe dy sfidat miqësore.

Miqësorja e parë e Shqipërisë U-21 do të jetë kundër Azerbajxhanit më 23 mars, ndërsa miqësorja tjetër do të jetë ajo kundër Polonisë, më 27 mars.

Eliminatoret e Kampionatit Europian për Kombëtaren U-21 do të nisin në muajin shtator, teksa Shqipëria është shortuar në Grupin E së bashku me Rumaninë, Zvicrën, Finlandën, Malin e Zi dhe Armeninë.

 

 

EMISIONET