Bellingham sfidon Dortmundin: Kam ëndërruar gjithmonë të realizoj gol me Realin

Bellingham sfidon Dortmundin: Kam ëndërruar gjithmonë të

Nuk është një ndeshje e zakonshme. Jude Bellingham sfidon ish skuadrën e tij, Dortmund në finalen e Champions League, ku veshur do të ketë fanellën e Realit.

“Nuk kam folur me asnjë prej tyre (ish-shokë)këtë javë. Vetëm pak kohë më parë me Jadon Sanchon i thashë se do të takoheshim në Londër për finalen. Janë njerëz që më pritën shumë mirë kur mbërrita atje dhe kjo do të thotë shumë për mua.

Ishte një sezon i mrekullueshëm. Unë gjithmonë kam ëndërruar të luaj në Champions League dhe të shënoj me këtë fanellë, sepse Real Madridi është gjithmonë i lidhur me historinë e këtij kompeticioni.

Në finale do të jetë e rëndësishme të luash me më të mirën tënde dhe jam i sigurt që stafi po analizon gjithçka për të fituar, kam besim 100%” – tha ai për “Media Day”.

EMISIONET