"Mesazh" me tritol në Orikum, eksploziv banesës së të arrestuarit për drogë

"Mesazh" me tritol në Orikum, eksploziv banesës së

Rikthehen mesazhet me tritol në Vlorë. Një sasi prej 20 gram eksplozivi është vendosur pranë derës së një apartamenti të një pallati në Orikum.

 

Nga shpërthimi nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale në derën e jashtme.

 

Tritoli dyshohet se është vendosur si formë kërcënimi për pronarin e banesës, Artan Xhelilaj, i cili mësohet se ndodhet në masën e sigurisë "arrest  shtëpie" për trafik droge.

 

Policia e mbërritur në vendngjarje ka nisur hetimet.

 

Njoftimi i policisë

 

Më datë 12.04.2021, rreth orës 18:10, në Orikum, në pjesën e jashtme të banesës së shtetasit A.Xh, ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale.

 

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

 

 
 
 
 

EMISIONET