Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump sot ka votuar në Florida, shtet i cili është padiskutim mbështetja më e forotë e Trump. 

Melania ishte në West Palm Beach të Florida, ku në orët e para të mëngjesit është parë e shoqëruar  trupërojat e saj.

Por, ajo çfarë tërhoqi më shumë vëmendjen ishte eleganca  me fustan të bukur, këpucë më take të larta dhe syze dielli , por pa maskë mbrojtëse.

50-vjeçarja buzëqeshte derisa përshëndeste votuesit në vendvotimin ku ajo ishte nisur.