"Putin i mbyllur në bunker dhe President një kukull", Kremlini hedh poshtë "gënjeshtrat"

"Putin i mbyllur në bunker dhe President një kukull",

Kremlini hodhi poshtë ato që tha se ishin gënjeshtra se presidenti 70-vjeçar Vladimir Putin ka zëvendësues dhe se ai kalon një pjesë të konsiderueshme të kohës së tij i izoluar në një bunker bërthamor.

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov renditi mitet që ai tha se po thuheshin për Rusinë në një fjalim që preku historinë e vendit që nga rënia e Bashkimit Sovjetik në 1991, shkaqet e luftës në Ukrainë dhe tradhtinë e supozuar perëndimore, shoqërinë.

"Natyrisht ju keni dëgjuar se Putini ka mijëra njerëz që punojnë për të ndërsa ai është në bunker"tha Peskov, duke folur në një konferencë në Moskë, përpara se të shtonte me buzëqeshje: "Një tjetër gënjeshtër".

“Ju e shihni vetë se si duket presidenti ynë: ai ka qenë gjithmonë dhe është ende shumë aktiv, ata që punojnë pranë tij vështirë se mund të mbajnë hapin me të.

“Energjia e tij mund të ketë vetëm zili. Dashtë Zoti, shëndeti i tij mund të jetë vetëm i lakmueshëm. Sigurisht, ai nuk është mbyllur në asnjë strehë. Kjo është gjithashtu një gënjeshtër”, tha Peskov.

Kremlini ka hedhur poshtë vazhdimisht spekulimet se Putini, udhëheqësi më i rëndësishëm i Rusisë që nga viti 1999, është i sëmurë.

lufta ne ukraine vladimir putin

EMISIONET