Princi Albert dhe Princesha Charlene e Monakos thyejnë heshtjen mes thashethemeve se ata po ndahen

Princi Albert dhe Princesha Charlene e Monakos thyejnë heshtjen mes

Princi Albert dhe Princesha Charlene e Monakos kanë mohuar zyrtarisht 'thashethemet dashakeqe' se ata po ndahen pas gati 12 vitesh martesë.

Notarja e olimpikut, 44 vjeç u takua me Princin Albert në një ngjarje sportive në vitin 2007 dhe çifti njoftoi fejesën e tyre në 2010.

Charlene për pjesën më të madhe të vitit 2021 nuk ndodhej në Monako ndërsa ishte në Afrikën e Jugut dhe më pas u shtrua në një klinikë zvicerane për t'u trajtuar për rraskapitje pas kthimit të saj.

Ajo tani është rikthyer në ritëm të plotë me detyrat mbretërore dhe paraqitjet publike, por revista franceze ROYAUTÉ ka pohuar se Princi dhe Princesha janë në proces ndarjeje.

Zyra e shtypit e Pallatit tha se ata 'mohojnë zyrtarisht thashethemet dashakeqe të shpërndara nga revista. 

Një zëdhënës tha: “Unë do të doja të mohoja zyrtarisht thashethemet dashakeqe të shpërndara nga revista franceze Royauté. Ju lutemi shpërfilleni këtë artikull i cili është krejtësisht i pabazuar.'

Thashethemet morën vrull kur artikulli u përsërit nga faqet e thashethemeve, gjë që ndezi spekulime në rrjetet sociale.

Çifti mbretëror u martua në korrik 2011 dhe në vitin 2014 ata kanë dy fëmijë, binjakët tetë vjeç.

Binjakët kanë gjithashtu dy gjysëm motra Jazmin Grace Grimaldi, e cila ka lindur në vitin 1992, me agjenten e pasurive të paluajtshme Tamara Rotolo. 

Ajo u konfirmua si vajza e Princit Albert në vitin 2006 kur ishte pothuajse 16-vjeçare.

Në vitin 2005, princi konfirmoi gjithashtu se ai ishte babai biologjik i Alexandre Grimaldi-Coste, i lindur në vitin 2003, nëna e të cilit është Nicole Coste, një ish stjuardesë e Air France nga Togo.

Pavarësisht thashethemeve të divorcit, Princi Albert  konfirmoi se të dy do të marrin pjesë në kurorëzimin e mbretit Charles në maj .

Mbreti foli me dashuri për mbretin britanik përpara kurorëzimit të tij më 6 maj, duke e quajtur atë "një njeri shumë të arsimuar dhe dikë me një sens të madh humori".

Duke folur për PEOPLE, Albert konfirmoi se ai dhe gruaja e tij Princesha Charlene do të merrnin pjesë, duke shtuar: "Jam i sigurt se do të jetë një ceremoni e jashtëzakonshme dhe shumë prekëse".

Albert shtoi: "Ne kemi mbajtur kontakte që kur Madhëria e Tij u bë Mbret, por unë nuk kam folur me të personalisht që nga funerali i Mbretëreshës".

princi albert princesha charlene

EMISIONET