Ra nga shkalla ku po punonte, humb jetën emigranti shqiptar, baba i dy fëmijëve

Ra nga shkalla ku po punonte, humb jetën emigranti shqiptar, baba i dy

Një 56-vjeçar shqiptar në Itali humbi jetën pas një aksidenti në punë. Viktima, Zaim Jacaj, ishte shtruar në spitalin Santa Maria della pas një aksidenti në punë në Ospedalicchio të premten.

Shqiptar ishte vendosur në Assisi rreth njëzet vjet më parë së bashku me familjen e tij (bashkëshorten Majlinda dhe dy djemtë Ilklid (Illi) dhe Jori.

Nga hetimet e para mësohet se 56-vjeçari po punonte për të ndalur një shpërthim uji në një dyqan kur për shkaqe ende të panjohura ka rënë nga një shkallë duke u plagosur rëndë dhe pse lartësia nuk ishte shumë e madhe.

Ai u shtrua në spital në Perugia me një prognozë të rezervuar dhe një përkeqësim i papritur i gjendjes së tij, rreth drekës së djeshme, çoi në vdekjen e tij. Ai mbylli sytë në orën 12.30 të kësaj të hëne, 30 janar.

Pas kryerjes së procedura mësohet se 56-vjeçari do të varroset në Shqipëri.

italia vdes shqiptari

EMISIONET