Objektiv i atentatit te “Don Bosko”, Sahit Murati: Nuk kemi asnjë konflikt, s’di kujt t’ia vë emrin për ngjarjen

Objektiv i atentatit te “Don Bosko”, Sahit Murati: Nuk kemi

Sahit Murati, njëri nga personat që mbeti i plagosur në ngjarjen e “Don Boskos” në Tiranë, është marë në pyetje nga oficerët e policisë kriminale, duke treguar se nuk kishte mundur të shikonte asgjë identifikuese nga silueta e dy personave që qëlluan drejt lokalit ku ndodhej.

I dëmtuari që dyshohet nga policia se ishte objektivi i këtij atentati, ka rrëfyer se ndodhej në lokal dhe teksa po shikonte një ndeshje futbolli, ka dëgjuar krisma të forta dhe thyerjen e xhamave.

Murati, ka rëfyer se është shtrirë në dyshime, duke mos pasur asnjë mundësi të shikonte personat që qëlluan por edhe të reagonte karshi tyre.

Xhaxhai i Fatjon Muratit, ka pohuar para policisë se ai dhe familja e tij nuk kanë asnjë konflikt me persona të ndryshëm dhe për shkak të kësaj situate, nuk ishte në gjëndje të tregonte emrin e një personi konkret, që ka kryer goditjen me armë.

Për shkak të sulmit me armë në lokalin e Fation Muratit, të cilin ai e kishte dhënë me qëra, humbi jetën Mimoza Paja, gjyshja që punonte si banakiere në këtë lokal.

Ndërsa plumbat, nuk kursyen dhe mbesën e saj 10 vjeçe, si dhe 4 persona të tjerë që ndodheshin në ambjentet e lokalit, duke para në televizur ndeshjet e futbollit.

Por kur po mbushen 48 orë nga krimi i rëndë, Policia Kriminale ende nuk ka arritur të identifikojë, lokalizojë dhe arrestojë asnjërin nga personat që realizuan këtë ngjarje të rëndë.

elton qyno masakra sahit murati atentati don bosko fatjon murati

EMISIONET