Të dyshuar se do të kryenin një atentat, Gjykata e Posaçme ndryshon masën e sigurisë për Arben Spahiun e Arsen Preçin

Të dyshuar se do të kryenin një atentat, Gjykata e Posaçme

Gjykata e Posaçme pranon kërkesën e SPAK-ut dhe ndryshoi masën e sigurisë për Arben Spahiun e Arsen Preci në “detyrim paraqitje”.

Ata ishin arrestuar si të dyshuar nga Prokuroria e Elbasanit për “sigurim kushtesh për të kryer vrasje”, “armëmbajtje pa leje” si dhe “fallsifikim dokumentash”, për rastin e gjetjes te ish-fabrika e konservimit në lagjen “Emin Matraxhiu”, ngjarje kjo e ndodhur me datë 18 Shurt 2023 te automjeti i tipit “BMW X6”, me armë automatike kallashnikov brenda, çelësat e të cilës u gjetën në një kazan plehrash pas njoftimit të një rojeje, mjet që u pat vjedhur në Shkodër, disa ditë më parë.

Të dyshuar se do të kryenin një atentat, Gjykata e Posaçme

edison vatnikaj arben spahiu

EMISIONET