Çadrat me vete edhe sot! Parashikohet mot i paqëndrueshëm dhe me intervale reshjesh. Ja sa do të jenë temperaturat

Çadrat me vete edhe sot! Parashikohet mot i paqëndrueshëm dhe

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e martë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme për shkak të depërtimit të masave ajrore të lagështa me origjinë veriperëndimore.

Moti parashikohet kryesisht i vranët me intervale te pakta kthjellimesh. Reshje shiu me intensitet mesatar dhe te larte në formë shtrëngatash shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Mjegullinë dhe shikim i reduktuar për shkak të reshjeve të shiut në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje  me shpejtësi mesatare 1-6m/s ndërsa në bregdet dhe lugina era bëhet relativisht intensive dhe shpejtësi 7-10m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë  i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Çadrat me vete edhe sot! Parashikohet mot i paqëndrueshëm dhe

EMISIONET