VIDEO/ Manaj nuk ka të ndalur, shënon dhe i jep fitoren Sivassporit në minutat e fundit

VIDEO/ Manaj nuk ka të ndalur, shënon dhe i jep fitoren Sivassporit

Rei Manaj është kthyer të golat dhe sigurisht, kjo ka ndihmuar SIvaspor që të arrijë një tjetër fitore në kampionatin turk. 

Sulmuesi i Kombëtares ka realizuar sot golin me të cilin skuadra e tij mposhti me shifrat 1-0 Karagumruk.

Sivaspor vinte pas një serie prej dy disfatash radhazi në kampionat, që e kishin bërë të humbte pak ritmin e skuadrave që luftonin për Europën.

Por sot, falë Manajt, i cili tundi rrjetën në minutën e 89, siguroi tre pikë të rëndësishme për t’iu kthyer fitoreve.

Manaj gjeti në befasi portierin kundërshtar për të realizuar golin e 16-të në këtë sezon në kampionatin turk, ku tashmë është golashënuesi i tretë më i mirë, pas krahëve të Icardit dhe Dzekos që kanë nga 18 gola.

GOLI:

https://streamin.one/v/61c684a7

EMISIONET