Vedat Muriqi kampion edhe jashtë fushës, ia jep meritat portierit serb

Vedat Muriqi kampion edhe jashtë fushës, ia jep meritat portierit serb

Me golin e tij Mallorca mundi kampionët e Europës dhe Spanjës por Vedat Muriqi ruan modestinë.

Ai preferon të veçojë paraqitjen e portierit serb të skuadrës së tij, Rajkovic, i cili priti penalltinë e Asensios në minutën e 60. Ja çfarë shkruan Muriqi për gardianin serb.

Vedat Muriqi kampion edhe jashtë fushës, ia jep meritat portierit serb

"Ka qenë një çmenduri. Rajkovic është protagonist në atë penallti. Me pritjen e tij na ka dhuruar tre pikë në shtëpinë tonë.

Ne jemi një ekip i bashkuar dhe mendojmë për të ecur në të njëjtin drejtim edhe kur luajmë ndaj Realit apo Barcelonës. Shpresojmë të vazhdojmë kështu. Kemi 28 pikë dhe po punojmë të shkojmë sa meë shpejt 40".

EMISIONET