E rëndë në Pejë/ Burri vret gruan, arrestohet

E rëndë në Pejë/ Burri vret gruan, arrestohet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pejë, ku një grua është vrarë me armë zjarri nga bashkëshorti.

Policia njofton se bashkëshorti i viktimës është arrestuar, ndërsa krimi dyshohet se ka ndodhur në banesën e çiftit.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i prokurorisë në Pejë, Shkodran Nikçi.

“Kryeprokurorit dhje Prokurori i krimeve të rënda së bashku me të gjitha njësitet policore relevante janë në vendin e ngjarjes ku dyshohet se bashkëshorti e ka vrarë gruan e tij.

I dyshuari është arrestuar dhe i është sekuestruar arma, ndërsa në vendin e ngjarjes janë duke u kryer të gjitha hetimet e nevojshme. Jemi në pritje të ekipit të mjekësisë ligjore për të marrë trupin e pajetë”, ka thënë Nikçi.

EMISIONET