Monika Kryemadhi bën rekurs në Gjykatën e Lartë për kthimin e telefonit që i është sekuestruar

Monika Kryemadhi bën rekurs në Gjykatën e Lartë për

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi vë në lëvizje Gjykatën e Lartë me rekurs dhe kërkon kthimin e një telefoni celular që i është sekuestruar në shtëpinë e nënës së saj.

GJKKO dhe Apeli i Posaçëm kanë rrezuar kërkesat e Kryemadhit dhe tani çështja pritet të shqyrtohet ne Gjykatën supreme.

Ilir Meta, ish-president dhe aktualisht kryetar i PL-së dhe bashkëshortja e tij janë nën hetim nga SPAK.

Hetimet kanë nisur pas kallëzimit të Halit Valterit në lidhje me kontratat e lobimit me SHBA.

Ndërkohë, Ilir Meta po hetohet edhe për çështjen Cez-DIA.

EMISIONET