Bardhi "rikthehet" në shtëpi/ Ja kush është në mbledhje dhe kush mungon në selinë blu: Sillni njerëz në Tiranë më 20 shkurt!

Për herë të parë Gazment Bardhi në cilësinë e kryetarit ka mbledhur grupin parlamentar në selinë blu.

Dhe siç ndodh gjithmonë në mbledhje jo të gjithë deputetët e dy grupimeve janë të pranishëm.

Sa i përket diskutimeve, mësohet se kryefjalë e mbledhjes është protesta e 20 shkurtit.

Gazetari Isa Myzyraj bën me dije për "Ora News" se deputetëve u është kërkuar secilit që të punojë nëpër zonat e tyre elektorale, në funksion të protestës së 20 shkurtit.

Ja lista e emrave të demokratëve që po marrin pjesë në mbledhje.

Grupi i Bardhit

Gazment Bardhi

Agron Gjelmarkaj

Xhelal Mziu

Bledjon Nallbati

Qani Xhafa

Ludovik Hasani

Ervin Salianji

Dhurata Cupi

Zheni Gjergji

Lefter Genjeshenja

Ramadan Lika

Helidon Bushati

Petrit Doda

Grupi i Rithemelimit:

Flamur Noka

Edi Paloka

Oerd Bylylbashi

Ina Zhupa

Lindita Metealiaj

Greta Bardeli

ISUF celaj

Bujar Leskaj

Sorina Koti

Elda Hoti

Kasem Mahmutaj

Asllan Dogjani

Albana Vokshi

Luan Baci

Tritan Shehu

Tomor Alizoti

Bardhi "rikthehet" në shtëpi/ Ja kush është

Jashtë vendit:

Saimir Korreshi

Dashnor Sula

Kastriot Piroli (Rithemelimi) arsye familjare, rast vdekjeje

Mungojnë:

Jorida Tabaku mungon arsye shendetesore

Ferdinand Xhaferraj

Ilda Dhori

Flamur Hoxha

Emilja Koliqi

Edmond Spaho

EMISIONET