E rëndë në Itali, gruaja hidhet nga ballkoni me fëmijën në krah. Nëna vdes, i vogli në spital

E rëndë në Itali, gruaja hidhet nga ballkoni me fëmijën

Në Celano (L'Aquila) një nënë 35-vjeçare u hodh nga ballkoni me djalin e saj 5-vjeçar në krahë.

Gruaja vdiq menjëherë, ndërsa fëmija është në gjendje të rëndë i shtruar në spitalin San Salvatore në Kryeqyteti i Abruzos.

Gruaja u hodh nga dritarja e shtëpisë me fëmijën në krahë. 

Në vendngjarje kanë mbërritur karabinierët, efektivët 118 dhe zjarrfikësit. 

"Është një tragjedi. Gruaja ishte në të njëjtën moshë me gruan time. E njihja shumë mirë, jemi të shokuar", komentoi kryebashkiaku i Celano, Settimio Santilli.

EMISIONET