Atentat me armë në një stacion autobusi në Jerusalem, 1 e vrarë dhe 7 të plagosur

Atentat me armë në një stacion autobusi në Jerusalem, 1 e

Të shtëna me armë zjarri në një stacion autobusi në Jerusalem, vritet një e re 24-vjeçare.

Nga të shtënat me armë zjarri kanë mbetur të plagosur edhe 7 persona të tjerë.

Autoritetet në Jerusalem raportojnë se personat që qëlluan me armë ishin dy, ndërsa ende nuk dihet se kush qëndron pas sulmit.

EMISIONET