Shënon shumë por edhe pëson! Reali "gropos" Gironen

Shënon shumë por edhe pëson! Reali "gropos" Gironen

Është një skuadër që shënon shumë, por edhe që pëson shumë. Bëhet fjalë për Realin e Madridit i cili arriti të mposhtë në "Santiago Bernabeu" skuadrën e Girona me rezultatin 6-3.

Vendasit e hapin serinë e golave me yllin portugez, Cristiano Ronaldo, i cili shënon në minutën e 11-të. Por miqtë befasojnë galaktikët duke barazuar rezultatin në të 29-tën me anë të Stuani. 1-1 dhe kështu mbyllet pjesa e parë.

Në 45 minutat e dyta fillon "festa". Real shënon tre herë me Ronaldon (47', 64') dhe Lucas në minutën e 59-të duke e cuar rezultatin në 4-1.

Miqtë shënojnë golin e dytë sërish me anë të Stuanit në minutën e 67-të.

Pak minuta para fundit ishte rradha e Bale të shënonte për galaktikët në minutën e 86-të duke i cuar shifrat në 5-2. Dy minuta më vonë Juanpe shënon golin e tretë për Gironën por nuk mbaron me kaq..

Ishte rradha e Ronaldos që të përfundonte pokerin e tij të golave duke shënuar në minutat shtesë e duke e vulosur rezultatin në 6-3.

EMISIONET