Një aksident automobolistik është regjistruar pak minuta më parë në afërsi të fshatit Petrushë në Pogradec.

Sipas asaj që meson Ora News, një fugon i Policisë Kufitare është përplasur me një automjet tip “Audi”.

Për pasojë fugoni ka dale nga rruga duke goditur një mur anësor.

Fatmirësisht, përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për dëme në njerëz.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Në godinën ku është përplasur furgoni policisë ka qenë duke fjetur shtetasi Irjat Hyko, 52 vjeç.

Ai thotë se jo vetëm që u tremb por për pak sa muri nuk e zuri poshtë.

Ai kërkon mes lotësh ti paguhet dëmi ose ti rindërtohet godina që ju prish pasi vetë nuk ja del dot ta ribëjë.