Sot është dita e fundit e afatit të partive politike për të dorëzuar listat e kandidatëve për deputetë të zgjedhjeve të 25 prillit.

Partia Lëvizja për Ndryshim, e drejtuar nga Jozefina Topalli ka qenë e para që ka dorëzuar listën.

Vetë Topalli do të kandidojë në qarqet e Tiranës, Durrësit, Lezhës dhe Shkodrës.

Pjesëe listave është edhe ish-deputeti i PDIU, Dashamir Tahiri, i cili ka hedhur kandidaturën në qarkun e Vlorës.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka lënë kohë deri para mesnate për të gjitha subjektet politike të regjistruara në zgjedhje.

Lexo edhe: Sot afati i fundit, partitë politike duhet të dorëzojnë listat e kandidatëve