Përplasja e automjeteve me 6 të plagosur te “Mbikalimi i Patokut”, ja çfarë thotë policia

Përplasja e automjeteve me 6 të plagosur te “Mbikalimi i
Foto nga vendi i ngjarjes

Pesë persona të plagosur është bilanci i aksidentit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në Laç. Një prej shoferëve dhe 5 pasagjerë janë dërguar në spital.

Aksidenti ndodhi rreth orës 22:00, në vendin e quajtur “Mbikalimi i Patokut”, ku janë përplasur dy automjete me drejtues shtetasit V. N. dhe A. H.

Për pasojë janë lënduar dhe ndodhen në spital për ndihmën e nevojshme mjekësore, drejtuesi V. N. dhe pasagjerët në të dy mjetet shtetasit D. D., V. D., E. P., P. D. dhe B. D., jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Përplasja e automjeteve me 6 të plagosur te “Mbikalimi i
Foto nga vendi i ngjarjes

EMISIONET