Nëse keni bërë plane, njihuni me parashikimin e motit më parë

Nëse keni bërë plane, njihuni me parashikimin e motit më

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike për shkak të masave ajrore të thata me origjinë veriperëndimore.

Moti parashikohet me vranësira të pakta e kthjellime në të gjithë territorin.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim  dhe shpejtësi 1-8 m/sek, përgjatë vijës bregdetare jugore deri në 12m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës nga 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Nëse keni bërë plane, njihuni me parashikimin e motit më

/ATA

parashikimi moti

EMISIONET