FOTO/ Tërmeti godet Janinën në orët e para të mëngjesit, lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri, pasohet nga dy pasgoditje

FOTO/ Tërmeti godet Janinën në orët e para të

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur rreth orës 2.43 minuta të mëngjesit të së enjtes në Janinë.

Epiqendra e tërmetit ishte 15 kilometra në veri-veriperëndim të Aetomylitsa dhe thellësia fokale u vlerësua në 13.1 kilometra, sipas Institutit Gjeodinamik.

Pasuan edhe dy pasgoditje të tjera, ku i pari me magnitudë 3.3 Rihter dhe i dyti 3.7, i cili ndodhi me një epiqendër prej 25 km në perëndim jugperëndim të Krystallopigi Follorinë.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Shqipëri, kryesisht në qarkun e Korçës.

tërmeti janinë lëkundje shqipëri korçë

EMISIONET