Pronat fusin në sherr familjen në Tiranë, merr dhe djalin për të rrahur të vëllanë, por në shtëpi i gjendet arsenal armësh

Pronat fusin në sherr familjen në Tiranë, merr dhe djalin

Eshtë parandaluar një konflikt për motive pronësie në Tiranë. Në pranga është vënë G.J 59 vjecar dhe djali i tij G.J 27 vjec pasi kanosën për motive pronësie vëllanë e 59-vjecarit.

Në banesën e 59 vjecarit janë gjendur nga policia 1 pistolete, 1 kallashnikov, 1 arme gjahu, 3 granata dhe municion luftarak. 

Pronat fusin në sherr familjen në Tiranë, merr dhe djalin

Njoftimi i policisë Tiranë

Finalizohet operacioni policor i koduar "Gate", për parandalimin e një ngjarjeje të mundshme kriminale.

Falë ndërhyrjes në kohë dhe veprimeve profesionale nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, parandalohet përshkallëzimi i një konflikti për motive pronësie mes dy vëllezërve.

Vihen në pranga një 59-vjeçar dhe djali i tij, pasi kanosën për motive pronësie, familjarin e tyre (vëllanë e 59-vjeçarit).

Sekuestrohen 1 armë zjarri pistoletë, 1 armë zjarri kallashnikov, 1 armë gjahu, 3 granata, 3 ndezës granatash, krehra dhe municion luftarak i llojeve të ndryshme.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, pas marrjes së njoftimit për një konflikt për motive pronësie, mes dy vëllezërve, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Gate", për parandalimin e përshkallëzimt të konfliktit.

Gjatë këtij operacioni u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve G. J., 59 vjeç dhe G. J., 27 vjeç (babë e bir), të dy banues në Tiranë.

Këta dy shtetas janë konfliktuar dhe kanë kanosur për motive pronësie, shtetasin F. J. (vëllai i 59-vjeçarit). Gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar 1 armë zjarri pistoletë, 1 armë zjarri kallashnikov, 1 armë gjahu, 3 granata, 3 ndezës granatash, krehra dhe municion luftarak të llojeve të ndryshme.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

EMISIONET