Grushte pas gjyqit për pronën, avokati dhunohet para gjykatës së Fierit

Grushte pas gjyqit për pronën, avokati dhunohet para gjykatës

Një gjyq për çështje pronësie përfundoi me dhunimin e një avokati në Fier.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:40 të kësaj të enjteje në ambientet e jashtme të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier.

Policia thotë se janë konfliktuar dhe janë goditur me grushte, shtetasit Jovan Vasili, 70 vjeç, Ilir Vasili, 32 vjeç dhe Erjon Syziu 37 vjeç, ky i fundit me profesion avokat.

Shtetasit Jovan Vasili dhe avokati Syziu kanë shkuar në spital, për kryerjen e ekzaminimeve mjekësore, ndërsa shtetasi, Ilir Vasili, është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po kryhen veprimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

EMISIONET