Djali tregon tmerrin e përjetuar nga babai 40-vjeçar teksa qëllonte me breshëri: Babi ishte këtu, vëllai…

Djali tregon tmerrin e përjetuar nga babai 40-vjeçar teksa

Dy fëmijët e mitur të Aleks Markut kanë përjetuar orë tmerri, pasi 40-vjeçari nga Lezha i mbajti peng në një banesë të marrë me qira ditore në Durrës, ndërsa me kallashnikov qëllonte pa pushim.

Djali i vogël, 6 vjeç, ka treguar gjithë skenën që ka parë, duke thënë se i ati qëllonte pa pushim, duke thyer xhamat e dritares dhe ballkonit, ndërsa shenjat e plumbave janë të dukshme edhe në mur.

Djali i madh, 11 vjeç ka qenë vazhdimisht në rrezik të plumbave pasi ndodhej në ballkon dhe fshihej pas murit, teksa i ati qëllonte me breshëri.

6-vjeçari thotë se edhe pse vëllai i thoshte “babi, babi, por ai nuk fliste”, tregon vogëlushi.

EMISIONET