“Shqipëria feston me stil”, UEFA jehonë kualifikimit të kuqezinjve

“Shqipëria feston me stil”, UEFA jehonë kualifikimit

Shqipëria arriti një kualifikim historik për në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, me barazimin e djeshëm përballë Ishujve Faroe që na renditi të parët në Grupin E.

Festa nuk mungoi në stadiumin “Air Albania”, me lojtarët dhe stafin që u bënë të gjithë së bashku pas takimit në fushën e lojës.

UEFA  postoi një foto dhe duke shkruar: “Shqipëria feston me stil!”.

EMISIONET