Barazim i çmendur me 8 gola mes Vijarealit dhe Real Madrid, Barcelona fiton kundër Vajekanos së Balliut

Barazim i çmendur me 8 gola mes Vijarealit dhe Real Madrid, Barcelona

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e e vlefshme për javën e 37-të, të parafundit të La Ligas.

Ndeshja mes Vijarealit dhe Real Madridid ka qenë e çmendur me 8 gola dhe skuadrat ndanë pikët pas barazimit 4-4.

Nga ana tjetër Barcelona ka fituar me shifrat 3-0 kundër Rajo Vajekanos së Ivan Balliut.

Girona fitoi në transfertën me Valencian dhe Atletiko Madrid u mposh në shtëpi nga Osasuna.

EMISIONET