Këto çifte të horoskopit nuk duhet të krijojnë kurrë një lidhje dashurie me njëri-tjetrin!

Këto çifte të horoskopit nuk duhet të krijojnë

Dashi dhe Bricjapi

Dashi është njeri argëtues, impulsiv dhe i papërgjegjshëm, të cilët nuk mund të shkojnë fare me Bricjapët. Bricjapët e zhytur në mendime, kontrolluese dhe të përgjegjshme urrejnë të jenë pranë njerëzve që janë shumë të rastësishëm dhe preferojnë të shkojnë me rrjedhën. Ndërsa, Dashi pëlqen të jetë rreth njerëzve që janë të sinqertë, romantikë dhe të hapur ndaj komunikimit transparent, gjithçka që Bricjapët nuk janë.

Demi dhe Ujori

Demi është kokëfortë dhe i mprehtë, ndërsa Ujorët shfaqin një natyrë energjike dhe entuziaste. Këto dy shenja nuk e komplimentojnë njëra-tjetrën sepse Demi mund të ketë probleme të mëdha në përshtatjen me natyrën dhe mendimet e pavarura të Ujorit, veçanërisht kur bëhet fjalë për diskutimin e çështjeve shtëpiake ose financave. Demat janë gjithashtu shumë praktikë, ndërsa Ujorët duan të qëndrojnë në imagjinatë.

Binjakët dhe Peshqit

Binjakët janë shpirtra që rrjedhin lirshëm, të cilët nuk janë shumë të kënaqur me ndjenjat e thella të dhembshurisë dhe dashurisë. Nga ana tjetër, Peshqit njihen si një nga shenjat më të dhembsura. Binjakët shpesh nuk arrijnë t’i bëjnë Peshqit të kuptojnë problemet e tyre, gjë që krijon përçarje të mëdha midis të dyve. Edhe pse Peshqit janë me të vërtetë të etur për të ndihmuar Binjakët, ata në fund të fundit nuk munden.

Gaforrja dhe Dashi

Gaforret janë të ndjeshme, gjakftohtë dhe pak të ndrojtur kur bëhet fjalë për të qenë me dashin e zjarrtë.
Dashi ka një personalitet shumë entuziast dhe frikësues që mund të bjerë rëndë mbi Gaforret sepse ata dëshirojnë një mjedis të qetë, komod dhe të rehatshëm, pikërisht e kundërta me atë që dëshiron Dashi, një mjedis të çmendur, argëtues dhe emocionues që është krejtësisht jashtë zonës së tyre të rehatisë.

Luani dhe Demi

Luanët janë lozonjarë dhe famëkeq, ndërsa Demi janë praktikë dhe kokëfortë. Ka më shumë gjasa që ata të përplasen menjëherë kur të takohen. Luanët e urrejnë qëndrimin e rehatshëm të Demit që të ndjekin gjithmonë librin dhe të mos rrezikojnë kurrë. Kjo i shqetëson ata në një masë të madhe.

Virgjëresha dhe Binjakët

Virgjëreshat janë praktike dhe të fuqishme dhe preferojnë që partneri të jetë i ngjashëm me ta.
Megjithatë, qëndrimi argëtues dhe emocionues i Binjakëve është një JO e madhe për Virgjëreshat pasi kërkojnë punë dhe vëmendje. Binjakëve nuk u pëlqen shumë kur Virgjëreshat refuzojnë dashurinë e tyre në vende publike, pasi ata e i shpresin gjithmonë hapur ndjenjat.

Peshorja dhe Gaforrja

Peshoret synojnë të gjejnë ekuilibër në çdo gjë, gjë për të cilën Gaforret kanë inat.
Ata i urrejnë absolutisht Peshoret për pavendosmërinë e tyre dhe dëshirojnë që për një herë Peshoret të mund të marrin anën e një Gaforreje. Gaforret janë të ndjeshëm dhe sentimentalë, kjo është diçka që Peshoret nuk e marrin parasysh në botën e tyre të ekuilibrit.

Akrepi dhe Luani

Akrepat njihen për qëndrimin e tyre të sigurt ndërsa luanët kanë një dëshirë të fortë për t’u bërë lider në çdo kuptim. Kjo gjë vihet gjithmonë në dyshim nga Akrepat, duke thyer kështu besimin dhe motivimin e tyre. Këto dy shenja do të debatojnë për gjërat më të thjeshta dhe secila prej tyre do të dëshirojë të shfaqet gjithmonë si më superiori.

Shigjetari dhe Virgjëresha

Shigjetarët janë njerëz me fat që nuk u pëlqen asnjë lloj presioni në jetë. Nga ana tjetër, Virgjëreshat njihen si perfeksionistë që kritikojnë gjithmonë diçka apo tjetrën. Shigjetarët pëlqejnë të udhëtojnë dhe të eksplorojnë gjëra të reja në të gjitha aspektet e jetës, por Virgjëreshat preferojnë shumë stabilitetin dhe rutinën, dhe kështu të dy do të përfundojnë duke injoruar njëri-tjetrin.

Bricjapi dhe Peshorja

Bricjapët janë të ngurtë dhe preferojnë një jetë të organizuar dhe të strukturuar që mund të jetë shumë strikte për Peshoren fleksibël. Peshoret gjithashtu mund të ndjehen si një robot që përpiqet të përshtatet me mënyrën e organizuar të jetesës së Bricjapit. Dhe kështu, ata do të mohojnë personalitetin e njëri-tjetrit në çdo rast që do të munden.

Ujori dhe Akrepi

Ujorët e duan pavarësinë e tyre dhe preferojnë të jetojnë në një botë të kufizuar nga imagjinata dhe rregullat e tyre. Sidoqoftë, Akrepat do ta urrejnë plotësisht natyrën e tyre të rastësishme, ka më shumë të ngjarë të jetë ndërhyrëse në jetën e tyre. Ujorët preferojnë të mbajnë një distancë nga dashuria dhe marrëdhëniet, kjo është diçka që Akrepat nuk mund ta tolerojnë. Ata nuk do të ndalen derisa të marrin atë që duan.

Peshqit dhe Shigjetari

Peshqit jetojnë në botën e tyre, të rrethuar nga rrethana imagjinative. Ata janë emocionalë, të ndjeshëm dhe shpirtërorë. Edhe pse Shigjetarët duan të ëndërrojnë, ata preferojnë një realitet më praktik. Pra, ata kanë vështirësi të kuptojnë një Peshk dhe vënë në dyshim motivet dhe qëllimet e tyre në jetë. Mungesa e mbështetjes mes të dyve, ngadalë, shkakton pakënaqësi të madhe./iconstyle/ 

EMISIONET