Greqia nuk gjen qetësi, nuk ndalen lëkundjet nga tërmeti në Korinth

Greqia nuk gjen qetësi, nuk ndalen lëkundjet nga tërmeti në

Greqia nuk gjen gjetësi nga tërmetet. Një tërmet i dyfishtë ka ndodhur mëngjesin e së enjtes në Korinth.

Dy lëkundjet ishin rreth dy minuta larg njëra-tjetrës.

Tërmeti i parë, sipas Institutit Gjeodinamik, ka qenë me magnitudë 3.8 dhe i dyti 3.7 Rihter.

EMISIONET