Arrestohet në portin e Rodosit 34-vjeçari shqiptar, u kap me 7.2 kg kanabis

Arrestohet në portin e Rodosit 34-vjeçari shqiptar, u kap me  7.2 kg

Një 34-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e djeshme në Rodos, nga punonjës policie të Prokurorisë së Narkotikëve pranë NënDrejtorisë së Sigurisë Rodos. Ndaj tij  është ngritur një dosje për posedim, transport dhe trafikim të lëndë narkotike.

Oficerët e policisë së Prokurorisë së Narkotikëve të Rodos kanë shkuar paraditen e djeshme në portin tregtar të Rodos për të kryer kontrolle tek pasagjerët e anijeve që kishin mbërritur në port.

Në orën 09:30 pas zbarkimit të BLUE STAR 2, 34-vjeçari u pikas dhe gjatë kontrollit që i’u bë, në valixhen e tij të udhëtimit i’u gjetën dhe u konfiskuan gjashtë pako plastike të improvizuara, me kanabis të papërpunuar me një peshë totale bruto. prej 7252 gram.

Gjithashtu, atij iu sekuestrua edhe një celular.

Kur u mor në pyetje, i akuzuari deklaroi se nuk e njihte dërguesin dhe marrësin e lëndës narkotike dhe se marrësi do ta priste në një parking në Rodos në kryqëzimin e rrugëve Kameiros dhe Tsaldari.

Policia nuk mundi të kërkonte në të dhënat e kompanive të trageteve për më shumë bileta në emër të të akuzuarit të mësipërm për të verifikuar gamën e udhëtimeve që ai ka bërë.

EMISIONET