Krerët me bileta Vajtje – Ardhje/ Koreshi: S’do e doja rikthmin e Bashës në PD. Liderët duhet të kenë burrni kur zgjedhin të ikin

Për deputetin demokrat Saimir Korreshi pas asaj që ndodhi me zgjedhjet e 14 majit, tashmë nuk ka më kuptim që Partia Demokratike diuhet të vazhdojë pa drejtimin e Sali Berishës, Lulzim Bashës, apo edhe Enkelejd Alibeajt.

Në një intervistë në studion e lajmeve në “Ora News”, Koreshi deklaron se nuk do e dëshironte rikthimin në krye të PD-së të Lulzim Bashës.

“Demokratët duhet të vazhdojnë përpara dhe vetëm duke negociuar mes tyre për bashkimin e tyre.

Krerët me bileta Vajtje – Ardhje/ Koreshi: S’do e doja rikthmin

Partia Demokratike duhet të bëjë pa Bashën, Berishën apo Alibeajn.

Liderët mendoj se duhet të kenë burrni kur zgjedhin të ikin, pasi shanset që ata të bashkohen me njëri-tjetrin janë zero.

Por pyetja qqë mbetet është se a do të arroijnë demokratët të bashkohen me njëri-tjetrin për zgjedhjet e ardhshme. Pasi nuk ka më llogjikë pjesa a bashkohen kryetarët.

Sepse kështu siç e kemi nisur ne, Edi Rama do të marrë 100 mandate qeverie”, theksoi Koreshi.

saimir korreshi anila zyberaj

EMISIONET